Türkçe English
Peyzaj Katalog
Peyzaj Slogan

HABERLER

Sonraki Haber Önceki Haber
  • uskmru arajman
  • cim
  • havuz ve cim
  • havuz basi selvi
  • Otomatik bahce Sulama
  • saksı
  • Ahsap bahce mobilya
  • Peyzaj Planlama Acıbadem

Mevsimsel Bahçe Bakımı Ne Demektir ?

25.07.2013
Mevsimsel Bahçe Bakımı Ne Demektir ?
(TEK BAKIM) MEVSİMSEL BAHÇE BAKIMI NE DEMEKTİR?

Tıpkı insanlar gibi bitkilerde mevsimler dönem geçişlerinden etkilenir. Yazdan kışa ve kıştan yaza geçiş dönemlerinde belli bir adaptasyon dönemi olduğu muhakkaktır. Bu gibi dönemlerde bahçelerinde dönemsel olarak teknik yardıma ihtiyacı vardır.
Özellikle erken ilkbahar döneminde bitkiler üzerinde yapılacak budamalar, meyve ağaçlarındaki aşılama çalışmaları, çim alanlarının hazırlıkları, döneme uygun olarak gübrelenmesi ve gerekli ise ara söküm işleri ile değişimlerin yapılması bahçenin sağlıklı ve güzel görünmesi için önem arz eder.

Aynı şekilde mevsimsel bakım çalışmalarını (tek bahçe bakımı) ilk baharın bir benzeri şeklinde sonbahar döneminde de tekrarlamak gereklidir. Zira bu dönemde yapılacak olan bahçe bakımı çalışmasında önemli olan kriter bahçeyi kışa hazırlamak ve bu dönem içerisinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmektir.

Bu bağlamda sonbahar bahçe bakımı çalışmalarında ; Form budamaları, türüne göre bazı bitkiler için derin budama çalışmaları, ağaç ve ağaççık türlerinin yoğun rüzgara karşı kırılmalarını engellemek üzere ve kar yüküne karşı korumak üzere herekleme çalışmasının yapılması, kışa hazırlık gübrelemesinin yapılması, özellikle kışın çetin geçtiği bölgelerde bitki köklerinin örtülmesi gerekmektedir.

Not: Bu bakım çalışması bahçenin büyüklüğüne ve ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.

Yaz öncesi ve kış öncesi bahçe bakımı hizmetinden faydalanmak için 0216 650 20 80 nolu telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

Etiket : kış ve yaz öncesi bahçe bakımı


5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu yönünden, yazı, resim ve tasarım koruma altındadır. İzinsiz kopyalanamaz, gösterilemez ve yayınlanamaz.     All rights reserved © Copyright 2013 Peyzaj Planlama Developed By Caner Ilgaz[CS]
E-Bültenimiz İçin Kaydolun
Facebook Sosyal Twitter Sosyal Linkedin Sosyal Instagram Sosyal